Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Kraśnika wzięli udział w „Szlachetnej paczce”

Data publikacji 15.12.2020

Celem ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka jest przekazanie pomocy najbardziej potrzebującym osobom, których sytuacja materialna nie jest najlepsza. Wpływają na to różne czynniki, ale często ma to związek z nagłą utratą pracy, kogoś bliskiego, czy też problemów rodzinnych lub choroby. Policjanci prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku zainicjowali działania, w które zaangażowało się wielu funkcjonariuszy, instytucji i osób, finalnie kończące się przekazaniem będącej w potrzebie matce z dzieckiem zebranych prezentów.

Z anonimowej bazy „Szlachetnej Paczki” policjanci prewencji wybrali osobę, której bez wahania postanowili pomóc, a ich pomysł szybko udzielił się pozostałym funkcjonariuszom i nie tylko.  Do akcji włączyła się Prokuratura Rejonowa w Kraśniku, Sąd Rejonowy w Kraśniku (Wydział Karny), Komisariat Policji w Annopolu, osoby prywatne, Szkoła Podstawowa w Stróży, Sklep „Żabka” na Placu Wolności. Dzięki dużemu zaangażowaniu udało się zebrać dużo rzeczy: między innymi ubranka, ręczniki, pościel, meble, sprzęt AGD, pralkę, produkty spożywcze i środki czystości, wyposażenie wnętrz, inhalator, termometr, które nie tylko zapewnią podstawowe potrzeby, ale i ułatwią codzienne funkcjonowanie.

W sobotę wolontariusze wraz z policjantami pojechali do potrzebującej rodziny i przekazali zebrane paczki. Mundurowi nie zapomnieli o złożeniu życzeń: zdrowia, wytrwałości, radości, wszelkiej pomyślności i wiary w lepsze jutro z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Lubię ludzi”. Podziękowanie od wzruszonej samotnej matki z dzieckiem to największa wdzięczność dla osób, które wsparły rodzinę w potrzebie, a symboliczne podziękowanie na dyplomie „Szlachetnej Paczki” jest miłym dopełnieniem. Zawsze gdy jest taka możliwość, pamiętajmy o innych i pomagajmy. Nigdy nie wiadomo jaki los może spotkać każdego z nas. Dziękujemy serdecznie za tak liczne wsparcie.

(KWP w Lublinie / kp)

  • zebrane prezenty zapakowane do samochodu
  • policjant stoi obok prezentów
  • paczki złożone pod ścianą w budynku komendy Policji w Kraśniku
Powrót na górę strony