Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie, któremu groziło wyziębienie

Data publikacji 16.12.2020

Ustrzyccy policjanci pomogli 57-latkowi, który leżał na poboczu drogi w Berlikowie. Mundurowi okryli mężczyznę kocem termicznym i wezwali służby medyczne. Pamiętajmy, że kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Jak co roku, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ustrzyccy policjanci podczas patroli sprawdzają sytuację bytową osób samotnych, schorowanych i bezdomnych. Mundurowi reagują też na wszystkie zgłoszenia dotyczące osób wymagających pomocy.

W poniedziałek, policjanci z Ustrzyk zostali powiadomieni o tym, że w Brelikowie, na poboczu drogi leży osoba. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i znaleźli nietrzeźwego mężczyznę. Próbowali nawiązać z nim kontakt, jednak był on bardzo utrudniony.

Mężczyzna miał przemoczone ubranie, a zachowanie świadczyło, że jego organizm jest wychłodzony. Policjanci natychmiast okryli mężczyznę kocem termicznym, aby ograniczyć utratę ciepła. Na miejsce wezwali ratowników medycznych. 57-latek trafił do szpitala.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu szczególnie są narażone osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Nie obawiajmy się reagować w takich sytuacjach. Wybierzmy numer alarmowy i poinformujmy służby. Nasze działanie może uratować ludzkie życie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony