Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nagrali spot dla dzieci jak powinny reagować na osoby, których nie znają!

Data publikacji 16.12.2020

W trzech scenkach policjanci starali się przedstawić to, z jakimi przypadkami mogą zetknąć się dzieci, gdy są same w domu, idą ulicą, czy są na placu zabaw. Wszystko to w trosce o ich bezpieczeństwo.

Czy otworzyć drzwi komuś, kogo nie znasz? Czy wsiąść z obcą osobą do samochodu, albo czy dać komuś nieznajomemu klucze do mieszkania? Na te właśnie pytania policjanci udzielili odpowiedzi w nagranym spocie promującym edukację dzieci w zakresie ich bezpieczeństwa. Spot na podstawie przygotowany scenariusz zrealizowały inowrocławskie policjantki aspirant sztabowy Izabella Drobniecka i starszy aspirant Justyna Piątkowska wraz z Panem Henrykiem Domagałą nauczycielem klasy mundurowej z Inowrocławia.

Bywa tak, że dzieci zostają same w domu, idą ulicą, czy bawią się na placu zabaw. Dlatego tak ważne jest wpojenie im zasad bezpieczeństwa. Troszcząc się o najmłodszych, trzeba od najmłodszych lat często z nimi rozmawiać i uczyć, jak należy postąpić, by nic złego im się nie stało. Stąd edukacyjny spot przygotowany przez policjantki i nauczyciela „mundurówki”.

W rolę dziewczynki, którą spotykają różne sytuacje, wcieliła się ośmioletnia Ola Piątkowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu. Ona właśnie pokazuje nieprawidłowe zachowania, ale i to, jak należy się poprawnie zachować dla własnego bezpieczeństwa.

Zachęcamy Was dzieci wraz z rodzicami, do obejrzenia spotu. Być może sytuacje w nim będą Wam znane. Ten temat jest warty uwagi i rozmowy w domu.

 

 

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony