Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczynamy budowę nowej Komendy Powiatowej Policji w Rypinie

Data publikacji 16.12.2020

Budowa nowej Komendy Powiatowej Policji w Rypinie jest już przesądzona. Właśnie podpisaliśmy umowę na budowę obiektu z przedstawicielami firmy, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji.

Nową Komendę Powiatową Policji w Rypinie zaprojektowano jako budynek 3-kondygnacyjny, murowany, z płaskim dachem, niepodpiwniczony. W kompleksie tym powstanie także parterowy budynek garażowo-warsztatowy z zapleczem kynologicznym. Ponadto w budynku zaprojektowano strzelnicę umożliwiającą doskonalenie techniki strzelania przez policjantów.

W budynku administracyjnym mieścić się będą pomieszczenia biurowe przeznaczone dla poszczególnych wydziałów, ale także zespół pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych, szatnie, sanitariaty oraz pomieszczenia socjalne.

W projektowanym budynku parterowym podstawową grupę pomieszczeń stanowić będą pomieszczenia garażowe oraz warsztatowe, w tym myjnia dla samochodów osobowych, pomieszczenia techniczne takie jak: kotłownia i pomieszczenie agregatu oraz pomieszczenia zespołu kynologicznego przeznaczone dla przewodników policyjnych psów. Zbudowane zostaną także trzy kojce z wydzieloną częścią, gdzie spać będą czworonożni pomocnicy policjantów. 

Powierzchnia użytkowa budynku administracyjnego zajmować będzie ok. 2600 m2, natomiast garażowo- warsztatowego z zapleczem dla psów ok. 390 m2.

Obiekt zbudowany zostanie na działce przekazanej policji przez Starostwo Powiatowe w Rypinie w roku 2014. Budowa nowej komendy możliwa jest dzięki środkom z budżetu policji.

Koszt tylko budowy nowego obiektu wyniesie ponad 23 mln złotych, do których trzeba dodać koszt wyposażenia m.in. w meble, sprzęt informatyczny czy łączności.

(KWP w Bydgoszczy/js)

  • Wizualizacja obiektu nowej komendy.
  • Wizualizacja części recepcji komendy.
  • Wizualizacja obiektu nowej komendy.
  • Wizualizacja obiektu nowej komendy.
  • Wizualizacja obiektu nowej komendy.
  • Wizualizacja obiektu nowej komendy.
Powrót na górę strony