Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili uprawnienia za szybką jazdę

Data publikacji 16.12.2020

Pomimo, że okres zimowy to czas pogarszających się warunków na drodze, to wciąż zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. Policjanci ruchu drogowego ze strzeleckiej grupy SPEED w miniony poniedziałek zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom. W każdym przypadku powód był ten sam – nadmierna prędkości!

14 grudnia, policjanci ze strzeleckiej grupy SPEED, pełniąc służbę w nieoznakowanym radiowozie, zatrzymali do kontroli 3 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą tego dnia okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna osobowym seatem pędził w Ligocie Dolnej z prędkością 124 km/h.

Kolejnym zatrzymanym do kontroli był 54-latek, który w tej samej miejscowości jechał nie dużo mniej, bo blisko 120 km/h. Trzeci z kierowców przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h.

Cała trójka za zbyt szybką jazdę straciła uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące i została także ukarani mandatami.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Za takie zachowanie po raz trzeci w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

(KWP w Opolu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.75 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony