Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem dwóch osób

Data publikacji 17.12.2020

Wczoraj na terenie powiatu pułtuskiego doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której zostało narażone życie dwóch pułtuskich policjantów. Kierujący audi chcąc uniknąć kontroli drogowych, spowodował zdarzenie drogowe z policyjnym radiowozem. Pułtuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Obydwaj mężczyźni są podejrzewani o włamania do mieszkań.

Wczoraj (16.12.2020 r.), około godziny 13.00 oficer dyżurny pułtuskiej komendy został powiadomiony telefonicznie, że na terenie powiatu ciechanowskiego, kierujący audi na zagranicznych numerach rejestracyjnych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Następnie uzyskano informację, że pojazd ten kieruje się na drogę wojewódzką nr 618 i jedzie w stronę Pułtuska. Na trasę natychmiast zostały skierowane policyjne patrole.

Policjanci z pułtuskiej drogówki na trasie Moszyn-Pułtusk ustawili punkt blokadowy i rozstawili kolczatkę drogową. Podczas próby zatrzymania kierowca audi nie zatrzymał się i jechał prosto na dwóch umundurowanych funkcjonariuszy, którzy dali mu sygnał do zatrzymania się. Obydwaj policjanci odskoczyli na bok, a kierujący wjeżdżając prawą stroną pojazdu na rozstawioną kolczatkę, kontynuował jazdę. Mężczyzna, uciekając przed pościgiem, jeździł ulicami Pułtuska. Zaangażowani policjanci z innych wydziałów pułtuskiej Policji, zablokowali skrzyżowanie ulicy Mickiewicza z Kolejową, gdzie kierowca audi nie wyhamował i uderzył w tył radiowozu nieoznakowanego.

Cała akcja zakończyła się sukcesem. Policjanci zatrzymali kierującego i pasażera. Obydwaj mężczyźni to mieszkańcy Pułtuska podejrzewani o włamania do mieszkań. Teraz za wszystkie swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

(KWP zs. w Rdomiu / kp)

Powrót na górę strony