Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowiecki policjant z odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

Data publikacji 17.12.2020

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim asp. szt. Marcin Bugajski został uhonorowany państwową odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Ministerialne odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz aktywnej działalności w honorowym krwiodawstwie.

Wczoraj (16.12.2020 r.) w Zespole Szkół i Placówek Publicznych 3 na oś. Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim została zorganizowana akcja zbiórki krwi, w którą włączyli się policjanci z miejscowej jednostki. Przy okazji tego przedsięwzięcia aspirant sztabowy Marcin Bugajski uhonorowany został ministerialną odznaką „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi w uznaniu za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Asp. szt. Marcin Bugajski od 21 lat pełni służbę w Policji. Obecnie pracuje na stanowisku zastępcy dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od 26 lat dzieli się z innymi tym, co posiada najcenniejszego – własną krwią. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już ponad 20 litrów. Odznaczony funkcjonariusz szczerze zachęca innych do czynienia tego samego.

Wspomnianą odznakę mogą otrzymać osoby, które m.in. oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

(KWP w Kielcach / kp)

  • policjant z grupą krwiodawców
  • dwaj policjanci
  • policjant otrzymuję gratulacje, obok inni krwiodawcy
  • policjant i inny mężczyzna wypełniają dokumenty przed oddaniem krwii
  • dwaj policjanci podczas oddawania krwi
Powrót na górę strony