Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddając krew, ratujesz życie!

Data publikacji 17.12.2020

Ponad 10 litrów krwi udało się zebrać podczas zbiórki w ustrzyckiej komendzie. W przedsięwzięcie włączyli się policjanci, przedstawiciele samorządu, leśnictwa, strażacy i policyjni emeryci. Wśród mundurowych jest wielu takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Policjanci już wiele razy udowodnili, że potrafią pomagać i angażują się w różne przedsięwzięcia. Tym razem także można było na nich liczyć. Wczoraj, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, zorganizowało w budynku ustrzyckiej komendy, punkt poboru krwi. Krwiodawcy podarowali innym najcenniejszy prezent, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi - swoją krew. 

W akcji wzięli udział policjanci, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych, Nadleśnictwa Stuposiany, strażacy i policyjni emeryci. Wszyscy, stosując się do zaleceń sanitarnych, cierpliwie czekali na swoją kolej. Dzięki tej akcji zebrano ponad 10 litrów krwi. Łącznie w tym roku zebrano już ponad 30 litrów krwi. 

Pamiętaj! Oddając krew - ratujesz życie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

  • kobieta i mężczyzna podczas oddawania krwi
  • dwaj mężczyźni podczas oddawania krwi
  • kobieta i mężczyzna podczas oddawania krwi
  • dwaj mężczyźni podczas oddawania krwi
  • pojemniki wypełnione krwią
  • trzej mężczyźni podczas oddawania krwi
Powrót na górę strony