Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żorscy i katowiccy policjanci zlikwidowali domową plantację konopi

Data publikacji 17.12.2020

Policjanci z Żor wspólnie z kryminalnymi zwalczającymi przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich, przejęli ponad 6 kilogramów zakazanego suszu, blisko 30 świeżych krzewów, a także zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do jej uprawy. Zatrzymali także dwie osoby – mieszkańca Katowic i pochodzącą z Warszawy kobietę.

Wspólne działania katowickich i żorskich policjantów przeprowadzone zostały w ubiegłym tygodniu w Katowicach, gdzie kryminalni ujawnili domową plantację konopi innych niż włókniste. W pomieszczeniach jednorodzinnego domu, zajmowanych przez 35-latka zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt służący do uprawy konopi, ponad 6 kilogramów zakazanego suszu oraz 28 świeżych krzaków konopi.

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Katowic i 32-letnią warszawiankę, jednak zarzuty usłyszał mężczyzna. 35-latek także, na wniosek katowickiej prokuratury i śledczych, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za uprawę konopi, która mogła dostarczyć znacznych ilości narkotyku, grozi mu teraz nawet do 8 lat więzienia.

Śledczy szacują, że zlikwidowana plantacja mogłaby dostarczyć znacznej ilości narkotyku o czarnorynkowej wartości sięgającej nawet do 200 tysięcy złotych, pewne jest natomiast to, że zakazana substancja, dzięki ich przedsięwzięciu tam nie trafi.

(KWP w Katowicach/js)

  • Zabezpieczone krzewy konopi
  • Zabezpieczone krzewy konopi
  • Zabezpieczone krzewy konopi
  • Zatrzymany mężczyzna stoi obok policjanta, ma założone kajdanki
  • Zatrzymany mężczyzna stoi obok policjanta, ma założone kajdanki
  • Zatrzymany mężczyzna stoi obok policjanta, ma założone kajdanki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.02 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony