Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na listonosza – są już w rękach policjantów

Data publikacji 17.12.2020

Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może trzem jeleniogórzanom, którzy dopuścili się rozboju. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z ulic w mieście. Napastnicy uderzyli pokrzywdzonego listonosza w twarz, a następne ukradli mu saszetkę z pieniędzmi. Dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, a trzeci został objęty dozorem policyjnym.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 52 lat, którzy podejrzani są o rozbój.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu około godziny 11.30 na jednej z ulic w mieście. Napastnicy zaatakowali listonosza będącego w pracy. Uderzyli go w twarz, a następnie ukradli mu saszetkę z pieniędzmi.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali trzech mieszkańców Jeleniej Góry podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa.

Obecnie wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzone czynności, których celem jest odzyskanie skradzionych pieniędzy.

Zatrzymanym za to przestępstwo grozić może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec dwóch sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, a wobec trzeciego dozór policyjny.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony