Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki zbiórce plastikowych nakrętek krakowscy policjanci wspomogli Hospicjum im. św. Łazarza

Data publikacji 17.12.2020

Policjanci i pracownicy cywilni Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zainicjowali zbiórkę plastikowych nakrętek, które Hospicjum Św. Łazarza przekaże firmie recyklingowej. Otrzymane za nie środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup artykułów medycznych dla pacjentów.

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, przy aprobacie Zastępcy Komendanta Miejskiego mł. insp. Jacka Góreckiego, zorganizował akcję, której celem była pomoc krakowskiemu Hospicjum im.św. Łazarza.

Akcja, która rozpoczęła się 25 listopada br., trwała przez dwa tygodnie i polegała na zbiórce plastikowych nakrętek, które zwykle każdy z nas wyrzuca do kosza na śmieci.

W zbiórkę zaangażowały się wszystkie wydziały Komendy Miejskiej oraz osiem podległych jej komisariatów. O tym, jak ważne dla wszystkich było to zadanie, świadczy ilość zgromadzonego plastiku. Finalnie udało się uzbierać kilkanaście dużych worków, wypełnionych po brzegi, plastikowymi nakrętkami z opakowań różnych artykułów spożywczych.

17 grudnia br. nakrętki zostały dostarczone przez policjantów do hospicjum i przekazane jego przedstawicielce, która nie kryła zdumienia z ich imponującej ilości.

Hospicjum św. Łazarza odda je teraz firmie recyklingowej w zamian za środki finansowe. Pieniądze pozyskane z uzbieranego plastiku zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszego sprzętu i artykułów medycznych dla pacjentów, którzy mają w tym miejscu wspaniałą opiekę.

Dzięki zaangażowaniu policjantów i pracowników krakowskiej Policji mogliśmy nie tylko wspomóc działanie Hospicjum św. Łazarza, ale również zadbać o środowisko, ponieważ zebrany plastik zostanie ponownie przetworzony.

Pamiętajmy! Nawet w trudnym czasie pandemii warto POMAGAĆ!

(KWP w Krakowie / kp)

  • foliowe worki wypełnione plastikowymi nakrętkami złożone jeden na drugim
  • policjanci i pracownica cywilna wypakowują z bagażnika samochodu worki z plastikowymi nakrętkami
  • policjanci i pracownica cywilna składują worki z plastikowymi nakrętkami w wyznaczonym miejscu na terenie hospicjum
  • policjanci układają worki z nakrętkami na terenie hospicjum
  • policjanci pracownica cywilna oraz przedstawicielka hospicjum pozują do wspólnego zdjęcia obok worki z uzbieranymi nakrętk
  • policjanci pracownica cywilna oraz przedstawicielka hospicjum rozmawiają o przebiegu akcji
Powrót na górę strony