Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjni podpalacze zatrzymani

Data publikacji 18.12.2020

Praca operacyjna prudnickich kryminalnych doprowadziła do ustalenia i zatrzymania 2 mieszkańców gminy Głogówek. 16 i 20-latek podejrzani są o liczne podpalenia stert beli słomy. Łączna wartość strat to blisko 50 000 złotych. Starszy z mężczyzn usłyszał już 5 zarzutów zniszczenia mienia. Za takie czyny grozi mu do 5 lat więzienia. Natomiast o losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Od początku tego roku do prudnickich policjantów docierały zgłoszenia dotyczące podpaleń stert słomy. Pożary były wzniecane najczęściej w nocy i miały miejsce na terenie całego powiatu. Sprawą tą zajęli się prudniccy kryminalni. Śledczy na podstawie kilkumiesięcznej pracy operacyjnej z tymi przestępstwami powiązali dwóch młodych mieszkańców gminy Głogówek.

Do zatrzymania 16 i 20-latka doszło w połowie grudnia. Zdaniem śledczych, młodzi mężczyźni odpowiedzialni są za podpalenie 5 stert słomy na terenie gminy Głogówek oraz Lubrza. Spaleniu wówczas uległo ponad 1000 balotów słomy, a szacowane straty sięgają blisko 50 000 złotych.

20-latek usłyszał już 5 zarzutów zniszczenia mienia. Za takie czyny grozi mu do 5 lat więzienia. Natomiast o losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Opolu / kp)

  • Zdjęcie palącej się sterty słomy, pora nocna
  • Zdjęcie palącej się sterty słomy, pora nocna
  • Zdjęcie palącej się sterty słomy, pora nocna
Powrót na górę strony