Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli w zorganizowaniu niespodzianki dla małej bohaterki

Data publikacji 18.12.2020

„Dobrych przyjaciół trudno znaleźć, a jeszcze trudniej zapomnieć…” – tak, jak wczorajszej niespodzianki, zorganizowanej przez uczniów dla chorej Basi z Żor. Kiedy policjanci usłyszeli o 9-latce i jej zmaganiach z chorobą, spontanicznie postanowili wesprzeć inicjatywę dzieci i wspólnie z nimi złożyć przedświąteczną wizytę ich koleżance. Mundurowym towarzyszył uwielbiany przez najmłodszych Sznupek.

9-letnia Basia z Żor cierpi na chorobę genetyczną wymagającą wieloletniego, żmudnego leczenia. Dziewczynka jednak, jak usłyszeliśmy od jej mamy, dzielnie znosi wszelkie skomplikowane zabiegi, pobyty w szpitalu, czy wizyty u lekarzy. Pomimo niedogodności związanych ze swoim schorzeniem, jest niezwykle silna i radosna. Oprócz tego, że jest cierpliwą pacjentką, to także zwyczajną uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach, gdzie znalazła właśnie oddanych przyjaciół.

To oni – uczniowie czwartej klasy z wychowawcą i nauczycielami postanowili odwiedzić Basię, która ostatnio przeszła kolejny zabieg i niebawem po tym, jak zapadła decyzja o zorganizowaniu niespodzianki, pojawili się pod jej domem. Towarzyszyli im zaproszeni policjanci pierwszego kontaktu, którzy z kolei zabrali ze sobą Sznupka.

Dziewczynka od swoich przyjaciół otrzymała liczne upominki, a tuż po spotkaniu wraz z rodzicami wyjechała na kolejną konsultację do specjalisty.

9-letniej Basi i jej rodzicom także i my składamy serdeczne życzenia wytrwałości w walce z chorobą, a na nadchodzące święta wiele spokoju, radości i ciepłej atmosfery przy rodzinnym, wigilijnym stole. 

Basiu, trzymamy kciuki i wspieramy Cię z całego serca!

(KWP w Katowicach / kp)

  • Policjanci wraz ze Sznupkiem, Basią i jej rodziną
  • Dziecko z transparentem Wracaj do zdrowia Basiu
  • kartka z napisem Zdrówka Biasia!
  • Policjant wita się z dziewczynką, ma pacynkę Sznupka
  • Sznupek, przed nim pies rasy Husky, obok dzieci i Basia
  • Dziecko prezentuje transparent Wracaj do zdrowia

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.26 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format m4a - rozmiar 339.95 KB)

Powrót na górę strony