Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niemal 60 litrów krwi od WSPol w 2020 r.

Data publikacji 19.12.2020

Prawie 11 litrów krwi zebrano podczas jednodniowej akcji honorowego krwiodawstwa, zorganizowanej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 24 policjantów i słuchaczy Uczelni, podzieliło się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. 18 grudnia br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się ostatnia w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa.

W akademiku, w którym działał punkt poboru, stawili się policjanci i słuchacze WSPol. 28 osób zadeklarowało chęć oddania krwi. Spośród tego grona, darem życia udało się podzielić 24 osobom. Łącznie zebrano prawie 11 litrów krwi. Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia. Od wielu lat społeczność Uczelni dzieli się tym bezcennym lekiem z osobami, które go potrzebują.

Dzisiejsza akcja jest ostatnią w tym roku i przy tej okazji jest nam niezmiernie miło poinformować, że pomimo tego, że rok 2020 był wyjątkowy z uwagi na pandemię i związane z nią częściowe zawieszenie działalności Uczelni, to krwiodawcy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oddali łącznie prawie 60 litrów krwi.

Wszystkim, którzy podzielili się tym bezcennym darem, bardzo dziękujemy.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim krwiodawcom dużo zdrowia, szczęścia i spokoju.

WSPol

  • policjantka siedzi na fotelu i oddaję krew
  • krwiobus stoi zaparkowany przy akademiku Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie
  • policjantka siedzi na fotelu i oddaję krew
  • policjant siedzi na fotelu i oddaję krew
  • policjantka siedzi na fotelu i oddaję krew
  • policjantka siedzi na fotelu i oddaję krew
Powrót na górę strony