Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna walka z przestępczością narkotykową na Dolnym Śląsku

Data publikacji 19.12.2020

Policjanci z kilku komend miejskich i powiatowych na terenie Dolnego Śląska uderzyli w przestępczość narkotykową i nie dopuścili, by kolejne porcje środków zakazanych ustawą trafiły na czarny rynek. Zatrzymano kilka osób podejrzanych nie tylko o posiadanie środków odurzających czy substancji psychotropowych, ale też handel nimi. Wszyscy odpowiedzą karnie za swoje czyny.

W Wałbrzychu pięć osób zostało zatrzymanych w przeciągu dwóch dni za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Jeden z podejrzanych odpowie również za handel narkotykami.

39-latek posiadał przy sobie dwa woreczki strunowe, a w nich metamfetaminę. W toku wykonanych czynności mundurowi udowodnili podejrzanemu również handel tymi środkami. Tego samego dnia funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu, który posiadał przy sobie marihuanę. Dzień później wałbrzyscy funkcjonariusze namierzyli 30-latka z amfetaminą w kieszeni. Kolejni z narkotykami wpadli „przy okazji” popełnienia wykroczenia np. nieprzestrzegania obostrzeń związanych z pandemią.

Policjanci z Jeleniej Góry natomiast zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był zdenerwowany, a w aucie wyraźnie czuć było woń marihuany. Okazało się, że mężczyzna posiadał marihuanę i amfetaminę, z których łącznie można uzyskać blisko 400 porcji handlowych. Dwa dni później funkcjonariusze zatrzymali w mieście 17-letniego jeleniogórzanina w związku z marihuana ujawnioną przy nim, z której uzyskać można ponad 150 porcji handlowych tego narkotyku.

Kilka dni temu policjanci ze Złotoryi legitymowali dwoje mieszkańców miasta. Podczas kontroli w portfelu 25-letniej kobiety ujawnili susz roślinny o charakterystycznym zapachu. Badanie narkotestem potwierdziło, że była to marihuana. W związku z popełnionym przestępstwem, kobieta została zatrzymana.

W Bolesławcu zarzuty handlu i posiadania środków odurzających usłyszał 45-latek. W mieszkaniu dilera policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz ponad 600 porcji narkotyków. Test wykonany przez technika kryminalistyki potwierdził, że zabezpieczona krystaliczna substancja to metamfetamina.

Dolnośląscy policjanci mówią kolejny raz stanowcze nie przestępcom zaangażowanym w proceder przestępczy. Zapowiadają kolejne działania w tym zakresie. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za handel narkotykami nawet do 10 lat więzienia.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu, KMP w Jeleniej Górze, KPP w Złotoryi, KPP w Bolesławcu

  • Na zdjęciu zabezpieczone narkotyki w postaci marihuany oraz narkotest.
  • Na zdjęciu kolejne zabezpieczone narkotyki w postaci marihuany w woreczku.
  • Na zdjęciu marihuana w tzw. skręcie.
  • Na zdjęciu policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę.
  • Na zdjęciu biały proszek w woreczku - amfetamina.
  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę.
Powrót na górę strony