Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I miejsce uczennic z Żar w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym o bezpieczeństwie zorganizowanym przez KGP

Data publikacji 21.12.2020

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żarach młodszy inspektor Tomasz Białek wręczył laureatkom konkursu plastyczno -filmowego Weronice Fladze i Aleksandrze Sucheckiej nagrody i upominki ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundację PZU. Uczennice zajęły I miejsce za pracę plastyczną w kategorii wiekowej 12-18 lat.

O bezpieczeństwie można uczyć na wiele sposobów, jednym z nich jest zachęcanie młodzieży do uczestnictwa w konkursach plastycznych. Dzieci za pomocą prac plastycznych zwracają uwagę na ważne kwestie z tym związane. Policjanci wydziału prewencji żarskiej komendy informowali i zapraszali uczniów żarskich szkół do wzięcia udziału w konkursie pt. ,,Artystyczny PrzeWODNIK".

Ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy zorganizowany został w ramach IV edycji akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jego organizatorem było Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z Partnerem akcji Fundacją PZU. Jury, składające się z przedstawicieli Organizatora oraz Partnera, podczas posiedzenia oceniało nadesłane prace i ostatecznie wyłoniło 4 prace plastyczne oraz 4 spoty filmowe. Tematem przewodnim konkursu było zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań. W konkursie mogły wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat.

I miejsce za piękną pracę plastyczną w kategorii wiekowej 12-18 lat zajęły uczennice II klasy Technikum Ekonomicznego w Żarach: Aleksandra Suchecka i Weronika Flaga.

W piątek, 18 grudnia br. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żarach młodszy inspektor Tomasz Białek pogratulował i wręczył laureatkom konkursu nagrody i upominki ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundację PZU.

Serdecznie gratulujemy laureatkom oraz pani Danucie Głowala- Wicedyrektor szkoły oraz opiekunowi zwycięzczyń !!

(KWP w Gorzowie Wlkp/js)

  • komendant wręcza nagrodę laureatce konkursu
  • komendant wręcza nagrodę laureatce konkursu
  • Zwycięska praca
Powrót na górę strony