Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna pomoc na święta nie przestaje płynąć

Data publikacji 21.12.2020

Kolejny raz gorzowscy policjanci przekazali zebrane rzeczy dla osób najuboższych, samotnych i bezdomnych. Funkcjonariusze, podobnie jak w latach ubiegłych pomagają potrzebującym szczególnie w okresie świątecznym.

Pora zimowa i związane z nią okresy chłodu przypominają nam o potrzebie zwrócenia szczególnej uwagi na drugiego człowieka, zwłaszcza na osoby samotne, bezdomne i potrzebujące wsparcia. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. pamiętając właśnie o tych osobach, zorganizowali akcję „Przyjazna Zima” polegającą na zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy, w tym środków higieny osobistej, kosmetyków, koców, ręczników czy ciepłej odzieży.

Gorzowscy policjanci od początku listopada zbierali najpotrzebniejsze rzeczy w swoim środowisku. Do akcji zaprosili również dzieci i młodzież wybranych szkół, które bardzo aktywnie włączyły się w tę inicjatywę. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane dla oddziału Caritas w Gorzowie Wlkp., który rozdysponuje podarowane rzeczy osobom bezdomnym i najbardziej potrzebującym.

Policjanci od początku sezonu przypominają o zwracanie uwagi na bezdomnych, samotnych, którzy bez naszej pomocy mogą nie przetrwać tej zimy. W tym zakresie podkreślają, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, których warunki bytowe mogą zagrażać ich zdrowiu, a nawet życiu. W każdej sytuacji należy się zainteresować losem takiej osoby, wykonać telefon do instytucji, które udzielają pomocy i wsparcia potrzebującym lub powiadomić odpowiednie służby. Pamiętajmy o numerze 997 lub 112, gdzie zgłosić można każdą sytuację, w której zagrożone jest życie i zdrowie człowieka.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Policjantka przekazuje zebrane przez funkcjonariuszy produkty dla przedstawicielki Caritasu
  • Zebrane przez funkcjonariuszy produkty pod choinką
  • Policjant przy wypełnionym zebranymi produktami bagażnikiem radiowozu
  • Policjant przekazuje zebrane produkty przez funkcjonariuszy przedstawicielce Caritasu
  • Wypełniony bagażnik radiowozu zebranymi przez policjantów produktami
  • Policjantka i policjant z przedstawicielem Caritasu
Powrót na górę strony