Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miliccy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży ponad dwudziestu królików i odzyskali większość skradzionych zwierząt

Data publikacji 21.12.2020

Dwadzieścia dwa króliki padły łupem włamywaczy działających na terenie milickich ogródków działkowych. Sprawcy kradzieży z włamaniem zostali już zatrzymani, policjanci odzyskali także prawie wszystkie skradzione zwierzęta. Podejrzanym grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada bieżącego roku miliccy policjanci zostali powiadomieni przez właściciela jednego z miejscowych ogródków działkowych, że ktoś ukradł mu 22 króliki hodowane na terenie ogródka. Sprawca odgiął zamknięte na kłódkę drzwiczki od klatki i ukradł 4 dorosłe króliki i 18 młodych. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionych zwierząt na kwotę nie mniejszą niż 1200 złotych.

Zaraz po zgłoszeniu tego włamania policjanci przystąpili do szukania sprawcy lub sprawców dokonanego przestępstwa oraz odzyskanie skradzionych zwierząt. Na podstawie uzyskanych informacji już po kilku dniach od kradzieży funkcjonariusze ustalili, że włamywaczami są dwaj mieszkańcy gminy Milicz w wieku 23 i 26 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pobliskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzut dokonania kradzieży z włamaniem.

Wcześniej w budynku gospodarczym na terenie posesji jednego ze sprawców policjanci znaleźli 18 skradzionych młodych królików – odzyskane zwierzęta zostały przekazane już ich właścicielowi.

Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony