Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chory na Covid-19 uciekł ze szpitala

Data publikacji 22.12.2020

Hospitalizowany ze względu na zarażenie koronawirusem 33-latek uciekł z namysłowskiego szpitala. Chwilę później został ujęty przez ochronę sklepu przy próbie kradzieży. Został zatrzymany przez namysłowskich policjantów i natychmiast odwieziony do izolatorium. Usłyszał zarzut narażenia na zakażenie wielu osób. Dodatkowo okazało się, że jest odpowiedzialny za liczne kradzieże w marketach. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Młody mężczyzna z potwierdzonym testem na koronawirusa był hospitalizowany w szpitalu w Namysłowie. W godzinach porannych niepostrzeżenie uciekł ze szpitala i udał się do jednego z marketów, gdzie został przyłapany na próbie kradzieży kilku butelek alkoholu. Na miejsce natychmiast wezwano patrol Policji.

Funkcjonariusze poinformowali personelu sklepu, że podejrzewany o kradzieże mężczyzna ma dodatni wynik testu na koronawirusa i powinien przebywać w szpitalu. 33-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji w Prudniku, gdzie znajduje się izolatorium dla osób zatrzymanych, zakażonych wirusem Covid-19.

Podczas przesłuchania w formie wideokonferencji usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób narażając ich na chorobę zakaźną. Drugi zarzut dotyczył licznych kradzieży w namysłowskich sklepach, gdzie wartość skradzionych towarów wynosiła kilkaset złotych.

Trwają czynności sprawdzające, ile osób mógł narazić na zakażenie podczas przemieszczania się ze szpitala do centrum miasta.

Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu/js)

Powrót na górę strony