Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni krewniacy wzięli udział w międzynarodowym biegu krwiodawstwa

Data publikacji 22.12.2020

Przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi „Policyjni Krewniacy” włączyli się we wsparcie Międzynarodowego Biegu Krwiodawstwa. Bieg ten ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że dzielenie się krwią z innymi jest największym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi.

22 grudnia br. przedstawiciele „Policyjnych Krewniaków” w składzie: podinsp. Marcin Fornalik - Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, nadkom. Michał Królikowski – Ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i asp. szt. Krzysztof Wrona - Zastępca Dowódcy III Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, wsparli swoim udziałem Międzynarodowy Bieg Krwiodawstwa. Nie zważając na niesprzyjające warunki atmosferyczne, mimo niskiej temperatury, silnego wiatru i padającego deszczu w trudnym i wymagającym terenie, jakim niewątpliwie jest trasa biegowa wokół jeziora Rusałka w Poznaniu, przebiegli dystans 10 kilometrów. Warto wspomnieć, że 100% dochodu z pakietów startowych biegu zasili konto fundacji "Coś Dobrego". 

Bieg ten można uznać jako zwieńczenie i zarazem podsumowanie całorocznych działań Klubu Honorowych Dawców Krwi „Policyjni Krewniacy”. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć, że w roku 2020, pomimo panującej epidemii wirusa SARS-CoV-2, „Policyjnym Krewniakom” w trakcie organizowanych zbiórek udało się zebrać rekordową ilość 500 litrów krwi i 68 litrów osocza.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do przyłączenia się do Klubu Honorowych Dawców Krwi „Policyjni Krewniacy”. I Ty możesz zostać czyimś bohaterem, dzieląc się swoją krwią z potrzebującymi.

(KWP w Poznaniu/js)

  • Uczestnik biegu podinsp. Fornalik
  • Uczestnik biegu nadkom.Królikowski
  • Uczestnik biegu asp. sztab. Wrona
Powrót na górę strony