Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci Biura Prewencji KGP ze świąteczną wizytą w rodzinnych domach dziecka

Data publikacji 22.12.2020

Już za kilka dni najbardziej wyczekiwane święta w roku. Na niepowtarzalny klimat tych magicznych dni oraz prezenty pod choinką zawsze czekają z utęsknieniem nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Właśnie z myślą o nich policjanci Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP odwiedzili dwa warszawskie rodzinne domy dziecka.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią choroby zakaźnej COVID-19, różnić się będą od tych, które znamy z przeszłości. Nie oznacza to jednak, że policjanci zapomnieli o najmłodszych. To właśnie dzieci zazwyczaj z utęsknieniem i emocjami na twarzy czekają na świąteczne prezenty.

W tym roku policjanci, zachowując zasady bezpieczeństwa, postanowili odwiedzić dwa warszawskie rodzinne domy dziecka, aby wręczyć słodycze ofiarowane przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Biura Prewencji KGP oraz upominki promujące bezpieczeństwo m.in. w trakcie zabaw na świeżym powietrzu, uprawiania sportów zimowych i letnich czy podczas korzystania z Internetu. Część tych prezentów przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach  Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020 oraz Fundacja PZU, która od lat jest partnerem Policji podczas akcji profilaktycznych.

Przy okazji tej wizyty policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, w tym związanych z obecną sytuacją epidemiczną, oraz zachęcali do udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym pt. „Śnieżny Dekalog” zorganizowanym przez Biuro Prewencji KGP w ramach kolejnej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Na ręce opiekunów przekazano życzenia zdrowia, radości i spokoju. By spełniły się wszystkie życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole, a Nowy Rok obdarzył wyłącznie miłymi niespodziankami.

(Biuro Prewencji KGP)

  • Prezenty przygotowane do wręczenia dla dzieci m.in.: słodycze, sprzęt elektroniczny, maskotki, gry planszowe.
  • Prezenty przygotowane do wręczenia dla dzieci m.in.: słodycze, sprzęt elektroniczny, maskotki, gry planszowe.
  • Policjanci z prezentami stoją przed rodzinnym domem dziecka w Warszawie.
  • Wręczanie prezentów opiekunowi rodzinnego domu dziecka.
  • Policjanci pozują z opiekunami i dziećmi podczas wizyty w rodzinnym domu dziecka
  • Policjanci pozują z opiekunami i dziećmi podczas wizyty w rodzinnym domu dziecka
Powrót na górę strony