Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Białobrzeski dyżurny zatrzymał po służbie nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 23.12.2020

O tym, że policjantem jest się całą dobę świadczy zachowanie białobrzeskiego policjanta, który w czasie wolnym od służby jadąc drogą K48 udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwej 32-latce. Czujność dyżurnego komendy w Białobrzegach wzbudził sposób jazdy kierującej. Policjant natychmiast zareagował i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Po zatrzymaniu okazało się, że 32-latka ma blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek podróżowała ze swoim 8-letnm dzieckiem.

Funkcjonariusz miał dzień wolny od wykonywania obowiązków służbowych. Jechał drogą K48 od miejscowości Wyśmierzyce w kierunku miejscowości Białobrzegi. W pewnym momencie zauważył, że pojazdy jadące przed nim zwalniają. Szybko zorientował się w sytuacji. Z przodu kierujący samochodem jechał drogą „wężykiem”, co chwilę wjeżdżając na przeciwny pas ruchu. Dyżurny białobrzeskiej komendy ocenił sytuację i wyprzedził pojazdy jadące za kierującym powodującym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie chciał wyprzedzić także i kierującego, którego zachowanie nie było racjonalne i bezpieczne. Po kilku próbach funkcjonariuszowi udało się w bezpieczny sposób zatrzymać auto.

Gdy policjantowi udało się zatrzymać samochód, okazało się, że za kierownicą siedzi 32-letnia kobieta, mieszkanka powiatu przysuskiego. Jak się też szybko okazało czujność funkcjonariusza nie zawiodła. Policjant podejrzewał, że skoro kierująca jedzie całą szerokością jezdni to może być pod wpływem alkoholu. Nie mylił się. Gdy na miejsce przyjechał patrol i przebadał kobietę, urządzenie wskazało blisko 3,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Kobieta dopuściła się skrajnej nieodpowiedzialności biorąc pod uwagę stan w jakim prowadziła pojazd, a co najgorsze, że w samochodzie wraz z nią jechało jej 8-letnie dziecko. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji oraz zaangażowaniu Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach udało się uniknąć tragedii.

Teraz 32-latka odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również za sprawowanie opieki nad dzieckiem w takim stanie.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony