Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał niebezpiecznie i szybko - został namierzony przez policjantów

Data publikacji 23.12.2020

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy „Speed” zauważyli osobowe volvo, którego kierujący jechał z prędkością ponad 170 km/h. Mężczyzna dodatkowo wyprzedzał na łuku drogi. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami, a na jego koncie pojawiło się 15 punktów karnych. Od początku roku policjanci z kędzierzyńskiej grupy "Speed" zareagowali na blisko 2150 wykroczeń, zatrzymali 60 dowodów rejestracyjnych oraz 60 praw jazdy za przekroczenie prędkości.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego grupa „Speed” ma za zadanie między innymi ujawnianie kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń m.in. takich jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wyprzedzanie.

W poniedziałek, 21.12.2020 r., przekonał się o tym kierowca volvo. Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy „Speed”, w trakcie patrolu nieoznakowanym radiowozem zauważyli na drodze wojewódzkiej nr 426, jadącego z nadmierną prędkością kierowcę osobowego volvo. Mężczyzna rozpędził auto do ponad 170 km/h w obszarze niezabudowanym, przekraczając prędkość o 89 km/h. Funkcjonariusze od razu ruszyli za pojazdem, żeby zatrzymać sprawcę wykroczenia. W tym czasie mężczyzna wykonał jeszcze bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzania bezpośrednio przed łukiem drogi. Zdarzenie to zarejestrował policyjny videorejestrator.

Mundurowi zatrzymali kierowcę, którym okazał się 54-letni mężczyzna. Policjanci nałożyli na niego dwa mandaty. Jeden za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym, drugi za jazdę z prędkością 179 km/h, w miejscu, gdzie można jechać 90 km/h. Na koncie kierowcy pojawiło się także 15 punktów.

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy „Speed” od początku roku przeprowadzili blisko 2200 kontroli drogowych oraz ujawnili 2149 wykroczeń, z czego prawie połowa związana była z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Zatrzymali także 60 praw jazdy na 3 miesiące, w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Funkcjonariusze z tej grupy zatrzymali również 60 dowodów rejestracyjnych kierowcom, którzy nie posiadali aktualnych badań technicznych lub ich pojazdy stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. Ujawnili także 7 przestępstw drogowych. To nietrzeźwi kierowcy, osoby, które nie zatrzymały się do kontroli czy też kierowały pojazdami pomimo cofniętych uprawnień.

(KWP w Opolu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.49 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony