Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polała się krew starogardzkich policjantów

Data publikacji 23.12.2020

Mundurowi ze starogardzkiej komendy oddali krew dla policjanta, który uległ poważnemu wypadkowi i pilnie potrzebuje pomocy. Policjanci doskonale wiedzą, jak ważna jest każda kropla krwi, bo podczas służby wielokrotnie udzielają pierwszej pomocy osobom w potrzebie.

Wczoraj polała się krew starogardzkich policjantów. Czterej funkcjonariusze miejscowej komendy, którzy na co dzień pełnią służbę w wydziale prewencji, oddali krew dla swojego niebieskiego kolegi-sierżanta Pawła Wichrowskiego – funkcjonariusza Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, który obecnie pilnie potrzebuje pomocy.

Policjant, w połowie grudnia br. uległ bardzo poważnemu wypadkowi i przebywa na Oddziale Urazów Wielonarządowych w Szpitalu klinicznym nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie, gdzie walczy o życie. Przeszedł już dwie operacje, a niebawem czeka go kolejna.

Wartość krwi doceniamy najczęściej w obliczu tragedii naszych bliskich lub gdy sami jej potrzebujemy. Dlatego zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. W ten sposób możemy uratować komuś zdrowie, a nawet życie. 

Starogardzcy policjanci wielokrotnie już udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy mają we krwi. W imieniu koleżanek i kolegów poszkodowanego funkcjonariusza prosimy o oddawanie krwi z dopiskiem „Paweł Wichrowski, Oddział Urazów Wielonarządowych, Szpital przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie”.

Honorowe krwiodawstwo to zarówno wspaniała idea, jak i niezastąpiona metoda leczenia. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi.

 

Powrót na górę strony