Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł samochód spod szpitala po kilkunastu minutach był już w rękach policjantów

Data publikacji 23.12.2020

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku oraz koordynacji oficera dyżurnego, w ręce policjantów trafił złodziej samochodu. 22-latek, który ukradł auto, był pod wpływem amfetaminy i kierował samochodem wbrew zakazowi.

Wczoraj, 22.12.br., około godziny 10.30 do Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przybiegł mężczyzna, który zaalarmował pracownika policyjnej recepcji o tym, że przed chwilą sprzed szpitala złodziej ukradł mu samochód. Pokrzywdzony powiedział, że na chwilę pozostawił niezamknięte auto. W pojeździe wartym 35 tys. był sprzęt o wartości 10 tys. Pracownik Policji od razu powiadomił oficera dyżurnego, który informację o kradzionym samochodzie przekazał wszystkim policjantom pełniącym służbę na ulicach Gdańska i zarządził działania pościgowo-blokadowe. Na miejsce skierował również przewodników z psami służbowymi.

Dzięki szybkiej wymianie informacji, policjanci z oddziału prewencji Policji, którzy jechali ulicą Słowackiego, zauważyli między Złotą Karczmą a Niedźwiednikiem ukradziony pojazd jadący w kierunku Obwodnicy Trójmiasta. Policjanci od razu zatrzymali kierowcę. Za kierownicą samochodu marki Iveco siedział 22-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna kierował autem wbrew zakazowi. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, tester na narkotyki pokazał, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy.

22-latek został zatrzymany, a auto po wykonanych oględzinach, policjanci przekazali pokrzywdzonemu.

Mężczyzna dziś usłyszał zarzuty kradzieży samochodu i kierowania pojazdem wbrew zakazowi. Ponadto, jeżeli badanie krwi wykaże, że 22-latek kierował samochodem pod wpływem amfetaminy, policjanci uzupełnią mu zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił, mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyny złodziej samochodów zatrzymany w tym tygodniu przez policjantów z Gdańska. Kilka dni temu w ręce funkcjonariuszy trafił 31-latek, który z terenu jednej z firm próbował ukraść dostawczego mercedesa. Mężczyzna również trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • dwaj policjanci z psem stoją przy busie, z boku widoczny jest policyjny furgon
  • Miejsce zatrzymania - widoczne są dwa policyjne furgony, nieoznakowany radiowóz policyjny, bus osobowy i samochód ciężarowy
  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony