Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dostarczyli świąteczne paczki bezdomnym

Data publikacji 24.12.2020

Strzeleccy policjanci zaangażowali się w akcję świątecznego wsparcia dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wspólnie z pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich funkcjonariusze dostarczyli paczki świąteczne osobom bezdomnym z terenu gminy. Prezenty zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka”. Wizyta pozwoliła obdarowanym na chwilę zapomnieć o problemach, z którymi borykają się na co dzień.

Okres zimowy, to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych. Niskie temperatury powietrza stanowią zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Pozostają wykluczeni społecznie z powodu sytuacji życiowej, chorób lub uzależnienia. Wiele z tych osób rozpoczynające się Święta Bożego Narodzenia spędzi samotnie, często szukając schronienia i ciepła w pustostanach lub altankach działkowych.

Los takich właśnie osób nie pozostaje obojętny dla strzeleckich policjantów i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich. 23 grudnia br. odwiedzili oni bezdomnych z terenu gminy. Potrzebujący otrzymali paczki świąteczne przygotowane przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka” . Dla osób bezdomnych jest to nie tylko wsparcie rzeczowe, ale także sposób, aby choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach i trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony