Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny w służbie i w czasie wolnym

Data publikacji 24.12.2020

Drogowe wyczyny 58- letniego mieszkańca gminy Pińczów nie pozostaną bezkarne. Mężczyzna, jadąc seatem w stanie nietrzeźwości został zatrzymany przez policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy, w czasie wolnym od służby. Wszystko wydarzyło się w nocy ze środy na czwartek, w podkieleckiej Dębskiej Woli.

Cała sytuacja wydarzyła się krótko przed północą. 58- latek z powiatu pińczowskiego jechał osobowym seatem przez miejscowość Dębska Wola. Jednak styl jego jazdy nie umknął uwadze świadków, którzy mieli podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy i zadzwonili na numer alarmowy. Na szczęście jadący wężykiem samochód zauważył mł. asp. Mateusz Strójwąs z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy miejskiej. Funkcjonariusz, który miał akurat wolne zareagował natychmiast. Policjant w pewnym momencie przy wykorzystaniu swojego samochodu zmusił kierującego seatem do zatrzymania się. Jak się później okazało 58- latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Nie bez znaczenia było duże doświadczenie aspiranta Strójwąsa i dobre wyszkolenie. Dzięki temu nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w sposób całkowicie bezpieczny. Kielecki policjant to funkcjonariusz, który już dwukrotnie wygrywał konkurs „Policjant Ruchu Drogowego” na szczeblu wojewódzkim. Swoimi umiejętnościami wykazał się także podczas przeprowadzonego w dniu 4 grudnia 2018 roku pilotażu przez miasto opla, którym 29- letni wówczas pan Damian wiózł rodzącą żonę do szpitala.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony