Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małe, wielkie rzeczy

Data publikacji 24.12.2020

Chęć niesienia pomocy tak wiele znaczy w codziennym życiu. Szczególnie, gdy chodzi o pomoc dzieciom, które liczą na nas, dorosłych. Luiza i jej rodzice dziękują wszystkim ludziom dobrej woli.

Gdy we wrześniu ukazał się apel o pomoc dla 9-letniej Luizki, córki policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, nikt nie wiedział czy uda się zebrać pieniądze na specjalistyczne krzesło.

- Dziewczynka od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę, zanika jej jedna nerka. Codzienności sprawia dziecku ból i cierpienie. Jest uwięziona we własnym ciele i w domu – tak mówią jej rodzice.

W codziennym funkcjonowaniu dziewczynce pomaga systematyczna rehabilitacja i różnego typu sprzęt, którego zakup, z uwagi na wysokie koszty, przekracza możliwości rodziców.

Ogromna ilość ludzi podjęła wyzwanie, by zebrać pieniądze na krzesło schodowe i roczną rehabilitację. Zbiórka była prowadzona za pośrednictwem fundacji. I tak grosik do grosika i udało się!!!

W grudniu ze zbiórki, do której włączyli się policjanci, pracownicy Policji, samorządowcy, lokalni działacze i ogromna rzesza ludzi dobrej woli, udało się zakupić wymagany sprzęt. Dzięki tej ofiarności są także pieniądze na rehabilitację dziewczynki!

Rodzice Luizki składają wszystkim serdeczne podziękowania i życzą spokojnych i miłych Świąt!

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony