Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 26-latek, który w aucie przewoził blisko 5 kg marihuany

Data publikacji 24.12.2020

Wspólne działania kryminalnych i dzielnicowych ze szczecineckiej jednostki Policji zaowocowała zatrzymaniem 26-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego samochodzie policjanci znaleźli 4 zapakowane w folie paczki zawierające łącznie prawie 5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 150 tys. złotych. 26-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 23.12.2020 r., policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Szczecinku wraz z dzielnicowymi przeprowadzili wspólne działania pod kątem zwalczania przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze ustalili, że po terenie Szczecinka ma poruszać się pojazd, którym przewożone są znaczne ilości narkotyków.

Policjanci wytypowany samochód zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z ulic w Szczecinku. Za kierownicą siedział 26-letni mężczyzna. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli cztery paczki owinięte folią. Po sprawdzeniu pierwszej paczki i kolejnych okazało się, że jest w nich hermetycznie zapakowana marihuana. W sumie policjanci ze Szczecinka zabezpieczyli 4 980 g. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to kwota ponad 150 000 złotych.

Kierowca auta został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu 26-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie/js)

  • Zdjęcie kolorowe. Na zdjęciu widać otwarty bagażnik samochodu a w nim cztery zapakowane w białe foliowe worki
  • Zdjęcie kolorowe. Na zdjęciu widać pięć kartonów o równej wielkości wypełnione po brzegi suszem koloru zielono - brunatnego.
Powrót na górę strony