Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów od taty dziesięciomiesięcznego Julka

Data publikacji 28.12.2020

Funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Patrolowego poprosił o pomoc w jak najszybszym dotarciu do szpitala - zdenerwowany i zaniepokojony o stan zdrowia swojego syna mężczyzna. Policjanci, widząc zagrożenie dla zdrowia dziecka, bez wahania podjęli się pilotażu i już po kilku minutach samochody wjechały na podjazd dla karetek. Chłopiec trafił pod opiekę medyków, a wdzięczny za okazaną pomoc ojciec dziesięciomiesięcznego Julka złożył podziękowania dla funkcjonariuszy na ręce Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.

Wrocławscy policjanci każdego dnia realizują swoje ustawowe zadania i udzielają pomocy osobom, którym jest ona potrzebna. Cieszy sytuacja, w której te działania są dostrzegane, a przede wszystkim doceniane. Podziękowania od taty dziesięciomiesięcznego Julka dla funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Patrolowego za wzorową postawę i ludzkie podejście wpłynęły na ręce Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.

Rodzice 10-miesięcznego Julka w związku z podejrzeniem poważnej choroby swojego syna musieli jak na szybciej dostać się do jednego z wrocławskich szpitali, a przedświąteczny ruch na drodze tego nie ułatwiał. Mężczyzna zatrzymał przejeżdżający obok radiowóz i poprosił policjantów o pomoc. Policjanci bez zastanowienia podjęli pilotaż, informując o wszystkim oficera dyżurnego. Czas przejazdu skrócił się z kilkudziesięciu minut do niespełna 10, a pojazdy bezpiecznie dotarły pod placówkę medyczną. Chłopiec został przekazany natychmiast w ręce medyków.

Tego typu sytuacja jest dodatkową motywacją i dodaje sił do dalszej służby. Niezmiernie cieszy fakt, że praca wrocławskich policjantów została doceniona i że jest wzorem do naśladowania.

Julkowi funkcjonariusze życzą szybkiego powrotu do zdrowia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony