Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli 83-latkowi, który zasłabł na kwarantannie

Data publikacji 29.12.2020

Wizyta dzielnicowych okazała się dla mieszkańca Włocławka wizytą ratującą jego życie. Dzielnicowi, sprawdzając przestrzeganie zasad kwarantanny przez mieszkańców, pomogli mężczyźnie, który zasłabł w swoim mieszkaniu.

W czwartek (24.12.2020), aspirant sztabowy Tomasz Czapski i aspirant Maciej Chodorowski, na co dzień dzielnicowi z Włocławka, kontrolowali przestrzeganie kwarantanny przez mieszkańców. Takie działania mundurowi realizują od początku pandemii i polegają one na kontakcie telefonicznym z osobami odbywającymi domową kwarantannę. Mają one na celu minimalizację rozprzestrzeniania się wirusa oraz możliwość kontaktu ze służbami w razie potrzeby.

To właśnie jedna z takich wizyt zakończyła się udzieleniem pomocy 83-latkowi, który w swoim mieszkaniu zasłabł. Dzielnicowych, którzy w południe próbowali skontaktować się z mężczyzną, zaniepokoił fakt, iż ten nie odpowiadał na dzwonek domofonu. Podczas wcześniejszych kontroli zawsze chętnie kontaktował się z funkcjonariuszami. W takiej sytuacji mundurowi postanowili wejść na klatkę i zapukać do drzwi mieszkania. Pomimo wielokrotnego pukania, nikt nie odpowiadał. Przed wezwaniem straży pożarnej jeden z policjantów nacisnął na klamkę od drzwi, które nie były zamknięte. Po ich otworzeniu mundurowi usłyszeli z toalety wołanie o wezwanie pomocy. Starszy mężczyzna tłumaczył, że przed chwilą zasłabł. Natychmiast na miejsce została wezwana załoga ratownictwa medycznego. Dzięki czujności i zaangażowaniu dzielnicowych senior otrzymał pomoc na czas.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony