Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał z wykorzystaniem Blik-a - został zatrzymany

Data publikacji 29.12.2020

Kryminalni z Głubczyc namierzyli i zatrzymali 20-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kilkanaście oszustw z wykorzystaniem płatności mobilnych. Starty wycenione przez poszkodowanych to blisko 10 000 złotych. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

Policjanci na przełomie kilku tygodni, otrzymywali zgłoszenia o oszustwach popełnianych za pośrednictwem płatności mobilnych z wykorzystaniem Blik-a. Za każdym razem metoda oszustw była bardzo podobna. Rzekomy sprzedający, na jednym z portali aukcyjnych, wystawiał sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał, a kiedy ktoś go kupował, prosił o przelanie zaliczki na konto za pośrednictwem Blik-a.

Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą wykorzystali najnowocześniejsze metody, które pozwoliły im na dotarcie oraz namierzenie mężczyzny, który popełniał oszustwa. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Kietrz. Podejrzanemu przedstawiono łącznie 15 zarzutów oszustwa.

Za popełnione przestępstwa 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Mężczyzna został też tymczasowo aresztowany.

Przypominamy!

Zanim dojdzie do transakcji, warto dokładnie zweryfikować sprzedającego, sprawdzić, od jakiego czasu prowadzi swoją działalność, ewentualnie czy jest ona zarejestrowana, a także czy odbiera połączenia telefoniczne bądź e-maile. Gdy kupujemy na aukcji internetowej, przeczytajmy komentarze o sprzedawcy. Brak komentarzy pozytywnych lub ich niewielka ilość powinna wzbudzić naszą czujność. Starajmy się unikać zakupów oraz sprzedaży przedmiotów poza aukcją, wówczas dochodzenie swoich praw jest utrudnione.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony