Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wystąpią do sądu o ukaranie właściciela siłowni, który nie stosował się do obostrzeń

Data publikacji 29.12.2020

Puccy policjanci sporządzą wniosek do sądu o ukaranie właściciela jednej z puckich siłowni, gdzie wbrew obowiązującym zakazom obiekt pozostawał otwarty i dostępny dla osób z zewnątrz. Służby sanitarne mogą nałożyć karę administracyjną do 30 tys. zł.

Od 28 grudnia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 r., zgodnie z którym do 17 stycznia 2021 r.  obowiązują nowe regulacje w obszarze sportu w ramach walki z koronawirusem.

W związku z powyższym wczoraj pracownicy sanepidu w asyście policjantów przeprowadzili kontrole obiektów sportowych oraz handlowych znajdujących się na terenie powiatu puckiego. Urzędnicy wraz z funkcjonariuszami sprawdzali, czy przedsiębiorcy oraz przez inne podmioty działalności przestrzegają nowych restrykcji związanych z zakazem prowadzenia poszczególnych form przedsiębiorczości.

W trakcie niezapowiedzianych kontroli policjanci ujawnili otwartą siłownię, z której mogły korzystać osoby z zewnątrz nieuprawiające na co dzień sportu związanego z profesjonalnym współzawodnictwem, które zostało wskazane przez obowiązujące nowe regulacje.

Policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie właściciela za prowadzenie obiektu sportowego pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia tego typu działalności. Za to wykroczenie grozi kara grzywny lub nagany.

Odrębną postępowanie w tej sprawie przeprowadzi sanepid, który może nałożyć na organizatora karę administracyjną w wysokości 30 tys. zł.

W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych sprawdzeń. Funkcjonariusze będą prowadzić  je samodzielnie, ale też wspólnie z pracownikami sanepidu. Ścisłą współpracę  w tym zakresie z sanepidem nawiązaliśmy  od początku pandemii. Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców  pod każdym względem to wspólna sprawa wszystkich instytucji i służb za nie odpowiedzialnych.  Dlatego  należy spodziewać się  kolejnych   działań  z urzędnikami tej instytucji.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony