Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wychłodzony 62-latek w porę otrzymał pomoc

Data publikacji 31.12.2020

Mieszkaniec Kolbuszowej zauważył leżącego w wodzie, w przydrożnym rowie mężczyznę i zadzwonił na numer alarmowy. Policjanci wspólnie ze zgłaszającym wyciągnęli go z rowu i udzielili mu pierwszej pomocy. Dzięki odpowiedniej reakcji, wyziębnięty 62-latek w porę trafił do szpitala.

Wczoraj (30.12.2020 r.) około godz. 19.00, mieszkaniec Kolbuszowej, w trakcie spaceru zauważył leżącego w wodzie, w przydrożnym rowie mężczyznę. Przechodzień zadzwonił po pomoc. Na miejsce przyjechali kolbuszowscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Funkcjonariusze z pomocą zgłaszającego, wyciągnęli mężczyznę z rowu i udzielili mu pierwszej pomocy. Był przytomny, jednak nie był w stanie wypowiedzieć żadnego słowa i czuć było od niego alkohol. Policjanci ustalili, że to 62-letniego mieszkaniec gminy Kolbuszowa. Na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala.

Dzięki reakcji i zgłoszeniu mieszkańca Kolbuszowej 62-latek w porę otrzymał pomoc.  

Pamiętajmy, że na wychłodzenie organizmu szczególnie są narażone osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Nie obawiajmy się reagować w takich sytuacjach. Wybierzmy numer alarmowy i poinformujmy służby. Nasze działanie może uratować ludzkie życie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony