Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów z grupy Speed

Data publikacji 31.12.2020

Policjanci z zabrzańskiej grupy Speed zatrzymali pijanego kierowcę. Drogowy przestępca wsiadł do samochodu bez prawa jazdy i mając w organizmie blisko dwa promile. Mundurowi zwrócili na niego uwagę, gdy znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

Wczoraj (30.12.2020 r.) po południu policjanci z grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Przed godziną 18.00 zmierzyli prędkość, z jaką jechał samochód marki Seat. Miernik wskazał 124 km/h przy ograniczeniu do 80 km/h. W związku z powyższym policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania, zmuszając kierowcę do zjazdu na pobocze i zatrzymania się.

Kiedy tylko kierowca uchylił szybę w drzwiach seata, policjanci wyczuli od niego alkohol. Jak się okazało, 48-letni mieszkaniec Zabrza wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że zatrzymany nie miał prawa jazdy, bo stracił je w 2013 roku za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Za kolejną już jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Apelujemy do wszystkich o stanowcze działanie, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba. Uniemożliwienie jazdy osobie po alkoholu lub narkotykach, może komuś ocalić życie lub zdrowie, a kierowcę uchroni przed poważnymi konsekwencjami karnymi.

(KWP w Katowicach / kp)

Film Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów z grupy Speed

Pobierz plik Pijany kierowca wpadł w ręce policjantów z grupy Speed (format mp4 - rozmiar 22.29 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 419.43 KB)

Powrót na górę strony