Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę ugodzenia nożem

Data publikacji 02.01.2021

Policjanci zatrzymali 23-latka, który podczas sprzeczki ranił znajomego nożem. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Średzcy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem swojego znajomego. Funkcjonariusze ustalili, że 23-latek spożywał alkohol wspólnie z kilkoma osobami. W pewnym momencie pomiędzy nim a jednym z uczestników spotkania doszło do sprzeczki, podczas której sprawca chwycił za nóż kuchenny i ugodził pokrzywdzonego w okolicę szyi.

Ranny mężczyzna został zabrany przez pogotowie do szpitala. Natomiast sprawca trafił do policyjnego aresztu. Śledczy na miejscu przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady, w tym również nóż, którym został ugodzony pokrzywdzony.

Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił 23-latkowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Wobec sprawcy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że ten, kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło:KPP w Środzie Śląskiej

Powrót na górę strony