Niebezpieczne składowisko odpadów chemicznych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne składowisko odpadów chemicznych

Data publikacji 29.04.2008

Lubartowscy policjanci ujawnili nielegalne składowisko niebezpiecznych substancji chemicznych. Na terenie miejscowej kopalni piachu znajdował się wykop, w którym policjanci znaleźli odpady chemiczne. Do wyjaśnienia został zatrzymany 54-letni mężczyzna, który może mieć związek z ujawnionymi chemikaliami.

Mieszkańcy miejscowości Gawłówka poinformowali Policję, że na terenie miejscowej kopalni piachu najprawdopodobniej składowane są nielegalnie odpady chemiczne. Policjanci pojechali na miejsce. Tam zastali 54-letniego mieszkańca gminy Kamionka, który kręcił się w pobliżu dużego wykopu ziemnego. Na dnie dołu o szerokości 9-metrów i głębokości 4 policjanci zobaczyli substancję, z której wydzielała się silna woń. W zasadzie zapach ten wyczuwalny był już nawet w promieniu kilkuset metrów. W wykopie funkcjonariusze ujawnili także różnej wielkości puszki, najprawdopodobniej z zawartością substancji chemicznych.

54-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci ustalili wstępnie, że materiały chemiczne zostały przywiezione na teren kopalni i tu zasypane ziemią. Później po ich odkopaniu, ziemię z wykopu wywieziono.

Podczas przeszukania posesji należącej do 54-latka policjanci ujawnili samochód ciężarowy. Okazało się, że właśnie tym samochodem wywożona była ziemia z wykopu. Ziemia ta później została zmieszana z materiałami chemicznymi. Policjanci ujawnili ją na terenie innej posesji.

Obecnie trwają dalsze czynności, które wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia.


Powrót na górę strony
Polska Policja