Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie po udarze

Data publikacji 08.01.2021

Kiedy chodzi o życie ludzkie, każda sekunda jest na wagę złota. Kiedy życie jest zagrożone - trzeba działać. Policjanci z goleniowskiej „patrolówki”, po otrzymaniu informacji o zagrożeniu życia 75-letniej mieszkanki gm. Goleniów, bezzwłocznie udali się pod adres wskazany przez zgłaszającego. Wspólnie ze strażakami, po siłowym wyważeniu drzwi mieszkania, udzielili pomocy przedmedycznej kobiecie, która doznała udaru. Dzięki szybkiej reakcji i pomocy przedmedycznej nie doszło do tragedii.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, po raz kolejny udowodnili, że podczas codziennych służb, świadomie i profesjonalnie wypełniają słowa policyjnej roty ślubowania.

W minioną sobotę (2.01.2021 r.) dyżurny goleniowskiej komendy otrzymał telefon od zaniepokojonego mężczyzny, który zawiadomił o tym, że jego 75-letnia babcia najprawdopodobniej zasłabła a brak jest możliwości dostania się do jej mieszkania. Na miejsce zgłoszenia niezwłocznie zostali skierowani policjanci z „patrolówki”, którzy po siłowym otwarciu drzwi przez strażaków  dostali się do mieszkania, gdzie zastali leżącą na podłodze, nieprzytomną seniorkę. Policjanci bez chwili zastanowienia udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej. Kobieta odzyskała przytomność. Dzięki sprawnej interwencji policjantów i strażaków kobieta na czas trafiła pod specjalistyczną opiekę medyczną.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony