Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał 0,6 promila i wiózł pasażerów

Data publikacji 29.04.2008

43-letniego kierowcę autobusu, który miał 0,6 promila alkoholu w organizmie, zatrzymali policjanci z Żyrardowa. Mężczyzna wiózł pasażerów, a zatrzymany został, kiedy wezwał policjantów do kolizji z innym autem.

Policjanci z komendy powiatowej w Żyrardowie wezwani zostali do kolizji w Studzieńcu. Zderzył się tam autobus z samochodem osobowym. Funkcjonariuszy powiadomił o zdarzeniu kierowca autobusu. Na miejscu ustalili, że auto osobowe uderzyło w tył stojącego na przystanku autokaru. Wszystko wskazywało, że sprawcą kolizji jest kierowca osobówki. Podczas rozmowy z mężczyznami, policjantów zaniepokoiło zachowanie kierowcy autobusu i postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Przeczucie policjantów potwierdziło się. Kierowca ten miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Autokar, którym wiózł sześciu pasażerów trafił na parking, a on sam wylądował w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Teraz 43-letni kierowca stanie przed sądem i odpowie za jazdę po pijanemu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.
Powrót na górę strony
Polska Policja