Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zimą nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących pomocy

Data publikacji 08.01.2021

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób, które z racji trudnej sytuacji materialnej, samotności lub bezdomności mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni na ich problemy. Poinformujmy swojego dzielnicowego lud strażnika miejskiego, gdy mamy informacje o osobie narażonej na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować ludzkie życie!

Każdego roku namysłowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzają miejsca, gdzie schronienia przed niskimi temperaturami szukają osoby bezdomne. Podczas patroli, policjanci sprawdzają pustostany, altanki i rejony ogródków działkowych. Napotkane osoby informowane są o możliwości przewiezienia do ośrodków, w których mogą przenocować, otrzymać ciepłą odzież i zjeść gorący posiłek.

Istnieje wiele sposobów, aby informację o osobie zagrożonej wychłodzeniem przekazać odpowiednim służbom. Można skontaktować się ze swoim dzielnicowym, powiadomić strażnika miejskiego, pracownika pomocy społecznej lub skorzystać z aplikacji KMZB. W przypadkach nagłych należy skorzystać z numeru alarmowego 112 lub powiadomić oficera dyżurnego najbliższej jednostki policji.

Apelujemy o to, aby nie pozostawać obojętnym na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują.

(KWP w Opolu / kp)

  • Policjant w mundurze i kobieta w czarnej kurtce zaglądają przez dziurę w ścianie do pustostanu
  • Policjant w mundurze idzie alejką wśród ogródków działkowych
  • Oznakowany radiowóz stoi na drodze prowadzącej do ogródków działkowych
Powrót na górę strony