Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejnych stu nowo przyjętych policjantów w garnizonie dolnośląskim

Data publikacji 08.01.2021

Kolejny raz szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło ponad stu policjantów. Część z nich złożyła już rotę ślubowania w jednostkach terenowych, do których zostaną przydzieleni po zakończeniu kursu podstawowego. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło w 2020 roku łącznie 394 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek. W 2021 roku w wybranych miesiącach będziemy przyjmować do naszej formacji kolejnych policjantów.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania w jednostkach terenowych już wypowiedziało i wypowie w kolejnych dniach ponad 100 policjantów przyjętych jeszcze w grudniu, w tym 32 policjantki.

W całym 2020 roku w szeregi dolnośląskiej Policji wstąpiło łącznie 394 funkcjonariuszy. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci policjanci zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. W 2021 roku przyjęcia planowane są w lutym, kwietniu, lipcu, wrześniu, listopadzie i grudniu.

Stabilne zatrudnienie, praca dająca wiele satysfakcji oraz oferująca możliwość rozwijania się, zapadająca na długo w pamięci wdzięczność osób, którym niesiona jest pomoc - to tylko niektóre aspekty związane ze służbą w Policji. Do tego uposażenie, które na starcie kariery w naszej formacji wyniesie blisko 3880 na rękę. Służba w naszych szeregach daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Zostając policjantem, tworzysz 100 - tysięczną formację, pomagającą obywatelom i dbającą o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją - dużo wymagający i dużo dający w zamian.

Chcesz zasilić nasze szeregi, zapoznaj się z tą informacją na stronie internetowej DOLNOŚLĄSKIEJ POLICJI - menu PRACA, zakładka SŁUŻBA W POLICJI.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

  • Na zdjęciu policjant składa meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektorowi Krzysztofowi Noculakowi podczas uroczystości ślubowania nowo przyjętych policjantów. W tle Godło Polski wiszący na ścianie w sali.
  • Na zdjęciu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Krzysztof Noculak wraz z naczelnikiem Wydziału Prezydialnego KWP we Wrocławiu podczas uroczystości ślubowania nowo przyjętych policjantów. W tle Godło Polski wiszące na ścianie w sali odpraw. Widoczny jest również poczet sztandarowy.
  • Na zdjęciu nowy przyjęci policjanci podczas ślubowania. Na pierwszym planie widoczny jest również poczet sztandarowy.
  • Na zdjęciu nowo przyjęci policjanci podczas ślubowania. Zdjęcie zrobione z tyłu. W tle Godło Polski wiszące na ścianie w sali odpraw. Widoczny jest również poczet sztandarowy.
  • Na zdjęciu policjant podczas ślubowania w tle I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Krzysztof Noculak wraz z naczelnikiem Wydziału Prezydialnego KWP we Wrocławiu, Godło Polski wiszące na ścianie w sali odpraw oraz poczet sztandarowy.
  • Na zdjęciu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Krzysztof Noculak składa gratulacje nowo przyjętemu policjantowi.
  • Na zdjęciu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Krzysztof Noculak gratuluje nowo przyjętemu policjantowi.
  • Na zdjęciu siedmioro nowy przyjętych policjantów podczas ślubowania. W tle poczet sztandarowy Policji.
  • Na zdjęciu czworo nowo-przyjętych policjantów podczas uroczystości ślubowania. W tle sztandar i dwóch policjantów z pocztu sztandarowego Policji oddający honory.
Powrót na górę strony