Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Desperat w porę odnaleziony i przekazany medykom

Data publikacji 11.01.2021

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjantów z Drezdenka udało się odnaleźć mężczyznę, który groził, że popełni samobójstwo. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ z informacji przekazanej przez siostrę wynikało, że ryzyko próby samobójczej było bardzo wysokie. Na szczęście policjanci szybko odnaleźli desperata i przekazali pod dalszą opiekę służbom medycznym.

Policjanci z Drezdenka w czwartek, 7 stycznia br., dostali informację o mężczyźnie, którego życie było w niebezpieczeństwie. Z informacji wynikało, że 40-latek chce popełnić samobójstwo. Interwencję zgłaszała siostra desperata, która była bardzo roztrzęsiona i zaniepokojona o życie brata. Z informacji przekazanych przez kobietę wynikało, że ryzyko próby samobójczej jest bardzo realne. Dlatego w tej sytuacji nie było czasu i miejsca na jakikolwiek błąd, czy zwłokę. Liczyła się każda minuta.

W poszukiwania mężczyzny zaangażowano wszystkie dostępne patrole, które były w dyspozycji: od funkcjonariuszy służb prewencji, przez kryminalnych, po ruch drogowy. Policjanci sprawdzali każde miejsce w Drezdenku i okolicach, w których mężczyzna mógł przebywać. Funkcjonariusze wytypowali punkty, w których skupili największą uwagę w czasie poszukiwań. Taka taktyka okazała się skuteczna. Zaledwie dwie godziny po zgłoszeniu kryminalni z Drezdenka zauważyli zaginionego mężczyznę w rejonie rzeki. Szybko okazało się, że jest to poszukiwany 40-latek.

Mężczyzna został przekazany służbom medycznym. Doświadczenie oraz policyjna wiedza o rejonie, w jakim trwały poszukiwania miały decydujące znaczenie w szczęśliwym zakończeniu poszukiwań. 

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

Powrót na górę strony