Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i strażak uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Data publikacji 11.01.2021

Dzięki szybkim działaniom dzielnicowego, strażaka i I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie udało się uratować życie zdesperowanego mężczyzny, który poinformował, że chce popełnić samobójstwo rzucając się z dachu domu jednorodzinnego. Mężczyzna trafił ostatecznie do szpitala, gdzie lekarze udzielili mu specjalistycznej pomocy medycznej.

Lubińscy policjanci wczoraj przed godziną 10.00 zostali poinformowani o próbie samobójczej jednego z mieszkańców miasta. 34-latek wszedł na dach swojego domu, grożąc, że się z niego rzuci. Dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce dzielnicowych, a także powiadomił straż pożarną i pogotowie.

Funkcjonariusze zastali mężczyznę siedzącego na krawędzi dachu. Dzielnicowy wspólnie ze strażakiem oraz I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie i kierownikiem dzielnicowych rozpoczęli działania, mające pomóc desperatowi. Niestety akcja była utrudniona z uwagi na to, że załamany mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających i nie trafiały do niego żadne argumenty.

Ostatecznie policjanci i strażak odwrócili uwagę 34-latka. Mieli tylko kilka sekund na wykorzystanie sytuacji, kiedy mężczyzna odsunął się od krawędzi dachu. Funkcjonariusze błyskawicznie znaleźli się przy pokrzywdzonym i bezpiecznie, za pomocą drabiny strażackiej, sprowadzili mężczyznę na ziemię.

Lubinianin trafił pod opiekę lekarzy i został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej interwencji miejscowych policjantów i strażaków na szczęście nie doszło do tragedii.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie

Powrót na górę strony