Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za uszkodzenie nagrobków

Data publikacji 12.01.2021

Łęczyńscy policjanci zatrzymali uszkodzenia nagrobków na cmentarzu parafialnym. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Łęcznej. Wczoraj funkcjonariusze weszli do jego mieszkania, gdzie został zatrzymany. Przyznał się i tłumaczył, że był pijany. Był już w przeszłości karany i będzie odpowiadał w warunkach recydywy, czym naraził się na surowszą karę.

W miniony piątek (8.01.2021 r.) policjanci z Łęcznej otrzymali informację, o zdewastowanych grobach na cmentarzu parafialnym w Łęcznej. Po otrzymanym sygnale na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz przewodnik z psem tropiącym. Funkcjonariusze między innymi przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli monitoring

Jak ustalili policjanci, do dewastacji doszło w nocy z czwartku na piątek (7/8.01.2021 r.). Nieznany wówczas sprawca dokonał uszkodzenia 2 nagrobków poprzez połamanie płyt i uszkodzenia fundamentu oraz w 23 nagrobkach poprzesuwał płyty. Swoim przestępczym procederem spowodował straty na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

W wyniku przeprowadzonych intensywnych czynności policjanci ustalili sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Łęcznej. Wczoraj funkcjonariusze zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Policjanci przedstawili mu zarzut zniszczenie mienia, znieważenia miejsca spoczynku i wybryk chuligański. Mężczyzna działał również w warunkach recydywy, czym naraził się na surowszą karę.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

  • nagrobek z przesunięta i pękniętą płytą nagrobną
  • policjant prowadzący zatrzymanego mężczyznę po schodach
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony