Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali rodzącą kobietę do szpitala. Na świat przyszedł Gracjan

Data publikacji 12.01.2021

Chwilę przed północą przy radiowozie wrocławskiej drogówki zatrzymał się kierujący volkswagenem. Mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany i poprosił policjantów o pomoc w szybkim przejeździe do jednego z wrocławskich szpitali. Jak się okazało, jego żona zaczęła rodzić. Policyjny pilotaż zakończył się sukcesem, a rodząca kobieta po kilku minutach trafiła pod opiekę medyków. Na świat przyszedł chłopiec o imieniu Gracjan.

Na ulicy Kochanowskiego przy radiowozie, zatrzymał się kierujący osobowym volkswagenem. Wyraźnie zdenerwowany mężczyzna poinformował policjantów, że jego żona rodzi i potrzebują jak najszybciej dostać się do jednego z wrocławskich szpitali. Ten znajdował się po drugiej stronie miasta przy ulicy Borowskiej. Mężczyzna obawiał się, że nie zdąży ze względu na znaczną odległość dzielącą ich od placówki medycznej.

Funkcjonariusze podjęli natychmiastową decyzję o eskorcie przyszłych rodziców do szpitala przy ulicy Borowskiej. Poinformowali zatem kierującego o środkach bezpieczeństwa, jakie musi zachować podczas przejazdu i przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych ruszyli w stronę szpitala. Przejazd do kliniki trwał zaledwie kilka minut.

Przyszła mama została przekazana w ręce medyków, a jej mąż podziękował mundurowym za pomoc. Mężczyzna zdradził jeszcze funkcjonariuszom, że na świat przyjdzie ich syn, który będzie miał na imię Gracjan.

Cała historia kończy się szczęśliwie i to nie pierwszy raz, kiedy policjanci biorą udział w tego typu przejazdach. Małemu Gracjanowi życzymy wszystkiego dobrego!

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony