Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści chcieli wyłudzić pieniądze. Seniorzy nie dali się jednak oszukać

Data publikacji 12.01.2021

Czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności różnego rodzaju przestępców, którzy starają się wykorzystać obecną sytuację do swoich celów. Tym razem kolejny raz dali o sobie znać oszuści wyłudzający pieniądze od starszych osób. Wczoraj usiłowali okraść sześcioro seniorów w powiecie kłodzkim. Na szczęście żadna z potencjalnych ofiar nie dała się nabrać, a o zaistniałej sytuacji wszyscy powiadomili policjantów.

Wczoraj (11.01.2021 r.) sześcioro noworudzkich seniorów odebrało telefon od osoby podającej się za członka rodziny lub znajomego. Osoba dzwoniąca zwracała się z prośbą o pieniądze na „załatwienie spraw” związanych z wypadkiem drogowym, w którym uczestniczyła. Oszuści domagali się pieniędzy w kwocie od 180 do 250 tysięcy zł. Na szczęście żadna ze starszych osób nie uwierzyła w opowiadane przez telefon historie i po odłożeniu słuchawki wszyscy powiadomili Policję.

Czujność i rozwaga seniorów, którzy mogli stać się ofiarami przestępstw, pozwoliły udaremnić próbę wyłudzenia przez oszustów ich pieniędzy. O ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, również tych za pośrednictwem telefonu, seniorzy wielokrotnie mogli usłyszeć podczas działań profilaktycznych, które systematycznie prowadzą policjanci. Liczne kampanie i spotkania z osobami starszymi przynoszą efekt w postaci uchronienia ich oszczędności, często całego życia, przed przestępcami, którzy chcą je przejąć.

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub starają się wyłudzić od nas pieniądze. O takich próbach oszustw należy za każdym razem, niezwłocznie zawiadomić Policję.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony