Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sejneński policjant odznaczony

Data publikacji 13.01.2021

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach - starszy posterunkowy Andrzej Choroszkiewicz - został uhonorowany państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

O tym, że policjanci chętnie oddają krew, nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednokrotnie funkcjonariusze włączają się w te szlachetne akcje. Starszy posterunkowy Andrzej Choroszkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach ten drogocenny dar, przekazuje najbardziej potrzebującym już od 11 lat. We wtorek, 12.01.2021 r., w Oddziale Terenowym w Suwałkach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, odbyło się uroczyste uhonorowanie państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Andrzej oddał już 22 litry krwi.

Naszemu dzielnemu policjantowi serdecznie gratulujemy i życzymy co najmniej 100 lat życia oraz 100 litrów oddanej honorowo krwi.

(KWP w Białymstoku/js)

Powrót na górę strony