Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Terroryzował starszego mężczyznę

Data publikacji 13.01.2021

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 48-latka, który od kilku dni terroryzował starszego mężczyznę. Bił go, okradał i groził śmiercią. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on teraz w areszcie śledczym. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii ustalili i zatrzymali 48-latka podejrzewanego o pobicie starszego mężczyzny. Podczas policyjnych działań okazało się, że poszkodowany był przez niego nie tylko dotkliwie pobity. Był również co najmniej dwukrotnie okradziony. Łupem 48-latka padło kilka tysięcy złotych należące do pokrzywdzonego, a także jego dokumenty, karta bankomatowa i telefon.

Z policyjnych informacji wynika, że starszy mężczyzna był również zastraszany przez podejrzanego. Grożono mu także śmiercią. Zebrany przez policjantów z Góry Kalwarii materiał dowodowy został przedstawiony prokuratorowi wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd do wniosku się przychylił i mężczyzna na najbliższe trzy miesiące został osadzony w areszcie śledczym. Grozi mu teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony