Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jest potrzeba? Jest pomoc! Dzielnicowa blisko mieszkańców i ich spraw

Data publikacji 13.01.2021

Dzielnicowa z Żagania - sierżant Michalina Purwiel - znalazła darczyńcę, który podarował rower dla potrzebującego 86-letniego mężczyzny. Michalina to policjantka, która jest wrażliwa na potrzeby mieszkańców i kiedy ktoś potrzebuje jakiejkolwiek pomocy ona chętnie angażuje się, aby zapewnić natychmiastowe wsparcie.

Sierżant Michalina Purwiel - dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu podczas pełnionej przez siebie służby spotkała 86-letniego mieszkańca Żagania, który w trakcie rozmowy opowiedział policjantce trochę o swoim obecnym życiu oraz wspomniał, że poszukuje roweru, który służył by mu do łatwiejszego przemieszczania się. Miałby on być dla niego podporą, a zarazem mógłby położyć na nim zakupy, co znacznie ułatwiłoby mężczyźnie funkcjonowanie. Kiedy dzielnicowa usłyszała o potrzebie Pana Henryka jeszcze tego samego dnia zaczęła poszukiwania sprawnego roweru, który komuś już nie jest potrzebny. W końcu kilkanaście rozmów doprowadziło ją do pana Stanisława - mieszkańca Tomaszowa, który okazał swoją dobroć, chęć pomagania innym i bez chwili zastanowienia oświadczył, że ma rower, który będzie nadawał się dla starszej osoby i z przyjemnością go jemu przekaże. Dzielnicowa odebrała rower i udała się do miejsca zamieszkania 86-latka. Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą dzielnicowej. Powiedział, że nie spodziewał się tak miłej niespodzianki. Podziękował zarówno dzielnicowej za zaangażowanie oraz mieszkańcowi Tomaszowa za okazaną dobroć i przekazany rower.

Dzielnicowa Michalina Purwiel to policjantka pierwszego kontaktu z obywatelami, która jest wrażliwa na potrzeby mieszkańców i kiedy ktoś potrzebuje jakiejkolwiek pomocy ona chętnie angażuje się, aby zapewnić natychmiastowe wsparcie. To nie pierwsza inicjatywa podejmowana przez policjantkę - linki do poprzednich komunikatów:

DZIELNICOWA O WIELKIM SERCU. ŚWIĄTECZNA PACZKA TRAFIŁA DO POTRZEBUJĄCYCH

DZIELNICOWA O WIELKIM SERCU ZORGANIZOWAŁA ZBIÓRKĘ DLA POTRZEBUJĄCEJ RODZINY

 

podkomisarz Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony