Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny duet na emeryturze

Data publikacji 14.01.2021

"Życie składa się z przywitań i pożegnań” – te słowa Wiktora Hugo oddają charakter policyjnej służby. Wstępując do niej, policjant wita się z mundurem i żegna z nim, odchodząc na emeryturę. Wczoraj bytomscy mundurowi pożegnali niezwykły duet. Owczarka niemieckiego Maksa i jego przewodnika aspiranta sztabowego Adama Sawickiego, którzy odeszli na policyjną emeryturę.

Po 10 i 30 latach służby na zasłużoną emeryturę odszedł policyjny pies Maks oraz jego przewodnik aspirant sztabowy Adam Sawicki, którzy razem służyli w Wydziale Prewencji Bytomskiej Komendy. Max to pies patrolowo-tropiący. Wspólnie ze swoim przewodnikiem od 2011 roku patrolowali ulice miasta. Doskonały węch Maksa był ogromnym wsparciem podczas poszukiwań osób zaginionych i okazał się niezastąpiony podczas tropienia sprawców napadów, kradzieży czy włamań. Wierny przyjaciel pomagał również swojemu przewodnikowi w czasie zabezpieczenia imprez masowych dyscyplinować osoby, wobec których podejmowane były interwencje. Czworonóg kolejne lata swojego życia spędzi na zasłużonym odpoczynku u boku swojego opiekuna.

Dziękując temu niezwykłemu duetowi za wspólną służbę, życzymy godnej emerytury, a dla Maksa zawsze pełnej miski smakołyków.

(KWP w Katowicach / kp)

  • policjant i pies stoją obok skrzyni, na której stoi trofeum, za nimi stoi radiowóz
  • pięciu policjantów i pies
  • pies na smyczy trzymanej przez policjanta, po prawej stronie drewniana skrzynia, na której stoi trofeum
Powrót na górę strony